Fuar Hakkında

9-12 Haziran 2022 tarihinde  DMO’nun desteği ile yapılacak olan Kamu Satınalma ve İhracat Zirve/Fuarı, kamu sektörü ile tedarikçiler ve yetkili satıcılar arasında uluslararası bir tedarik zinciri yaratmayı, kilit karar vericiler ile pazar lideri tedarikçileri buluşturmayı amaçlamaktadır.

 

Oluşturacağı geniş iş ağı ve iş birliği olanakları ile en son ürünler, inovatif teknolojiler, kamusal çözümler ve en iyi uygulamaları paylaşmanın yanı sıra; alıcı ve tedarikçilerin bilgi ve becerilerini geliştirme konusunda yenilikçi fırsatlar sunacaktır.

 

Kamu Satınalma ve İhracat fuarı, bu temel amaç doğrultusunda Sektördeki firmaların katılımı ve desteği, ülkemize ve firmalarımıza katkılar sağlayacaktır.

 

Fuara katılan şirketleri satış kanalı bulma konusunda desteklemek, tedarikte devlet politikaları konusunda farkındalık yaratmak, yerli ve milli üreticilerin uluslararası pazarda tanınmasını sağlamak ve ihracat faaliyetlerini desteklemek, kamu ve diğer kurumların, satın alma yetkilileri ile  firma yetkililerini buluşturmak, aynı zamanda yetkili satıcılar ile yabancı Ülke ticari ateşelerinin  yüz yüze görüşmelerini sağlamak ana hedeflerimiz arasında yer alıyor.

 

Fuar boyunca, kamu satın alma ve ihracat ana konularında bir dizi panel ile de ortaya çıkacak görüş ve önerilerin kamuoyu ile paylaşılması sağlanacaktır.

ÇEVRE VE ULAŞIM